Nezávazná poptávka do 1 minuty!

Hledáte spolehlivého dodavatele technologie broušení? Zadejte potřebné parametry do formuláře a my se Vám ozveme s naší nezávaznou nabídkou!

Keramické kotouče

keramicke-kotouceKotouče s keramickým pojivem jsou určeny pro přesné broušení kovů a neželezných materiálů. Dle aplikace nabízíme kotouče pro broušení na kulato, broušení na plocho, vnitřní broušení a broušení řezných nástrojů a fréz.

 

Typy brusiv:

  • Korund - zrna jsou na bázi oxidu hlinitého. Vyrábí se v různých kvalitách - bílý, růžový, hnědý. Vhodné pro broušení materiálů s vysokou mezí tažnosti (např. nerez oceli, nástrojová ocel), ale i pro broušení vysoce tažných kovů (např. hliník, bronzové slitiny).
  • SiC - karbid křemíku je sloučenina uhlíku a křemíku, má ostrý tvar zrn. Používá se při broušení měkkých materiálů (např. hliník, litina), ale i velmi tvrdých materiálů (např. slinuté karbidy).
  • Keramizované zrno - jedná se o zrno na bázi oxidu hlinitého. Zrno má mikrokrystalickou strukturu. Při použití je využíváno jeho samoostřící schopnost. Tato vlastnost přispívá k redukci orovnávání kotouče během broušení a současně vede k chladivému výbrusu.

V současné době, díky technologickému vývoji, dokážeme nabídnout kotouče vyrobené s SG korundu, ABRALU a materiálu QUANTUM. Tyto jsou určené pro broušení vysoce legovaných ocelí a jiných hůře obrobitelných materálů, jako např. HARDOX.

Průměr: 6 až 750 mm
Šíře kotoučů: 2 až 300 mm